Regnskapsførere i Nittedal

Fortell oss hva dere trenger, så foreslår vi tre byråer som passer — valgt ut fra hvem byråene faktisk fører regnskap for, ikke hvem som betaler for plassen.

  • Gratis og uforpliktende
  • Vi fyller ut selskapsinfo fra organisasjonsnummeret
  • Tre forslag på under ett minutt

35 regnskapsforetak er registrert i Nittedal, og 17 av dem har registrerte kunder — til sammen 1 002 selskaper over hele landet. Hvert kundeforhold er hentet fra det offentlige rolleregisteret, ikke fra byråets egen nettside.

Foretak i Nittedal
35
Med registrerte kunder
17
Autorisert av Finanstilsynet
17
Kundeforhold totalt
1 002
Av selskapene i Nittedal har regnskapsfører
31,1 %

Få tre forslag

Steg 1 av 3
Hva trenger dere hjelp med? Velg alt som passer
Se flere tjenester

Bare byråene vi foreslår får se forespørselen. Ingen forpliktelser.

Finn byrået som passer

Filtrene bygger på hva byråene faktisk fører regnskap for. Velg bransjen du er i, eller selskapsformen du driver, så rangeres listen på nytt etter hvem som har størst andel kunder som ligner deg.

Regnskapsførere i Nittedal

Sorter etter
Sorter etter

Viser 14 av 14 byråer

Alle 14 byråene i listen er autorisert av Finanstilsynet.

  1. AS Solregn

    956623103 · Industriveien 5, 1481 Hagan

    23,8 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    50–249
    Kontorer
    1
    Etablert
    1990

    Kundestørrelse

    70 % mikro

    16 % små

    Bransje

    29 % Eiendom

    Selskapsform

    86 % AS

    5 % ENK

  2. Cyren Regnskap AS

    987988460 · Stasjonsveien 43B, 1482 Nittedal

    57,5 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    under 50
    Kontorer
    1
    Etablert
    2005

    Kundestørrelse

    68 % mikro

    22 % ENK

    Bransje

    20 % Helse og omsorg 4,0× snittet

    20 % Bygg og anlegg 2,2× snittet

    Selskapsform

    72 % AS

    22 % ENK

  3. Con2 Regnskap AS

    927430487 · c/o Trine Gullberg, Gamleveien 663, 1487 Hakadal

    47,8 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    under 50
    Kontorer
    1
    Etablert
    2021

    Kundestørrelse

    65 % mikro

    30 % ENK

    Bransje

    17 % Varehandel 2,2× snittet

    17 % Eiendom

    Selskapsform

    67 % AS

    30 % ENK

  4. Olsvold & Co AS

    885293042 · Kjulsliveien 3, 1480 Slattum

    60,6 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    under 50
    Kontorer
    1
    Etablert
    2003

    Kundestørrelse

    67 % mikro

    18 % ENK

    Bransje

    18 % Bygg og anlegg 2,0× snittet

    15 % Industri 5,2× snittet

    Selskapsform

    82 % AS

    18 % ENK

  5. Alt Innen Regnskap AS

    995544474 · Bjertnesveien 7, 1482 Nittedal

    21,1 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    under 50
    Kontorer
    1
    Etablert
    2010

    Kundestørrelse

    53 % mikro

    34 % ENK

    Bransje

    21 % Bygg og anlegg 2,3× snittet

    Selskapsform

    63 % AS

    34 % ENK

  6. A/s Katro

    947213962 · c/o Mølleparken, 3. etasje, Hadelandsveien 835, 1482 Nittedal

    25 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    under 50
    Kontorer
    1
    Etablert
    1988

    Kundestørrelse

    50 % mikro

    44 % ENK

    Bransje

    31 % Bygg og anlegg 3,4× snittet

    Selskapsform

    56 % AS

    44 % ENK

  7. Sandberg Regnskap AS

    994744356 · Destilleriveien 11, 1481 Hagan

    9,6 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    50–249
    Kontorer
    1
    Etablert
    2009

    Kundestørrelse

    63 % mikro

    12 % ENK

    Bransje

    38 % Eiendom 2,3× snittet

    Selskapsform

    79 % AS

    12 % ENK

  8. Ask Regnskap Mohammad Ashraf Khan

    991608281 · Carl Bergersens vei 39, 1481 Hagan

    20 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    under 50
    Kontorer
    1
    Etablert
    –

    Kundestørrelse

    47 % mikro

    40 % ENK

    Bransje

    33 % Helse og omsorg 6,7× snittet

    20 % Bygg og anlegg 2,2× snittet

    Selskapsform

    47 % AS

    40 % ENK

  9. Vvs Finans AS

    950836792 · Industriveien 16, 1481 Hagan

    7,1 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    50–249
    Kontorer
    1
    Etablert
    1989

    Kundestørrelse

    80 % mikro

    16 % små

    Bransje

    46 % Bygg og anlegg 5,1× snittet

    26 % Eiendom

    Selskapsform

    99 % AS

  10. Caliber Økonomi AS

    936275583 · c/o Linda Hicks, Nyborgstubben 10, 1480 Slattum

    6,2 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    under 50
    Kontorer
    1
    Etablert
    2025

    Kundestørrelse

    81 % mikro

    Bransje

    31 % Bygg og anlegg 3,4× snittet

    25 % Eiendom

    Selskapsform

    88 % AS

    12 % ENK

  11. Lumi Accounting AS

    936608248 · Likollen 7E, 1481 Hagan

    4 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    under 50
    Kontorer
    1
    Etablert
    2025

    Kundestørrelse

    84 % mikro

    Bransje

    24 % Faglig og teknisk 3,0× snittet

    Selskapsform

    100 % AS

  12. Statsautorisert Regnskapsfører Lasse Olsson

    999241174 · Industriveien 14, 1481 Hagan

    4 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    under 50
    Kontorer
    1
    Etablert
    –

    Kundestørrelse

    80 % mikro

    Bransje

    24 % Faglig og teknisk 3,0× snittet

    12 % Eiendom

    Selskapsform

    76 % AS

    16 % ENK

  13. Skillebekk Regnskap AS

    915804985 · Gamle Trondheimsvei 42, 1481 Hagan

    3,2 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    under 50
    Kontorer
    1
    Etablert
    2015

    Kundestørrelse

    84 % mikro

    Bransje

    55 % Eiendom 3,2× snittet

    10 % Forretningstjenester 2,9× snittet

    Selskapsform

    97 % AS

    3 % borettslag

  14. Nrfd AS

    830327142 · Fuglåsveien 11, 1488 Hakadal

    0 % av kundene holder til i Nittedal kommune

    Kunder
    50–249
    Kontorer
    1
    Etablert
    2022

    Kundestørrelse

    55 % mikro

    40 % ENK

    Bransje

    29 % Transport og lagring 7,9× snittet

    19 % Andre tjenester 4,2× snittet

    Selskapsform

    58 % AS

    40 % ENK

Slik sorterer vi. «Beste treff» veier sammen hvor mange kunder byrået har i Nittedal, og hvor stor del av kundeboken de utgjør, slik at et byrå som hovedsakelig jobber et annet sted havner lenger ned. Velger du bransje eller kundetype, rangeres listen etter hvor stor del av kundeboken som ligner deg. Alt er talt fra Enhetsregisteret, og ingen byråer kan betale for plassering.

Hva Nittedal-byråene fører regnskap for

Kundemassen til alle byråene med kunder, fordelt på kundens egen bransje.

Eiendom 222
Bygg og anlegg 150
Ikke oppgitt 97
Faglig og teknisk 87
Varehandel 70
Andre tjenester 63
Transport og lagring 60
Helse og omsorg 55
Forretningstjenester 38
Industri 27
Overnatting og servering 26
Holding og investering 25
IT og telekom 19
Undervisning 17
Kultur og idrett 14
Media og forlag 8
Borettslag og sameier 8

1 002 kundeforhold fordelt på hovedbransje. «Ikke oppgitt» er selskaper uten registrert næringskode i Enhetsregisteret.

Spørsmål og svar

Hvor mange regnskapsførere er det i Nittedal?

35 regnskapsforetak er registrert med forretningsadresse i Nittedal. 17 av dem har minst én registrert kunde, og 17 er godkjent av Finanstilsynet. Differansen er i hovedsak holdingselskaper og foretak som er registrert under en regnskapsnæringskode uten å drive oppdrag.

Hva betyr «autorisert regnskapsfører»?

Autorisasjon gis av Finanstilsynet og er lovpålagt for å føre regnskap for andre mot betaling. Statusen ligger i selve registeroppføringen, så merkingen er hentet fra samme kilde som kundeforholdet — ikke fra byråets egen nettside. Alle 14 byråene i listen har denne godkjenningen.

Hva er forskjellen på regnskapsfører og revisor?

Regnskapsføreren fører løpende regnskap, lønn og årsoppgjør på vegne av selskapet. Revisoren kontrollerer det ferdige regnskapet utenfra og kan ikke være den samme. Begge rollene registreres separat i Enhetsregisteret; denne listen viser kun regnskapsførerrollen.

Hvilket byrå passer for et enkeltpersonforetak?

Kundetypen sier mer enn størrelsen. 2 av byråene i Nittedal har enkeltpersonforetak som minst 40 % av kundemassen, og er vant til den regnskapsformen. Bruk filteret «Enkeltpersonforetak» for å se bare disse, eller se byråene som fører mest for enkeltpersonforetak i hele landet.

Bør jeg velge et stort eller lite byrå?

Størrelse i seg selv avgjør lite. Et stort byrå har bredere fagmiljø og tåler at en medarbeider slutter; et lite byrå gir som regel én fast kontaktperson. Det som treffer bedre er hvem byrået allerede fører regnskap for — bransjen du er i, og selskapsformen du driver.

Hvor mange selskaper i Nittedal har regnskapsfører?

1 246 av 4 002 registrerte selskaper i Nittedal, altså 31,1 %. Resten fører regnskapet selv eller er foretak uten regnskapsplikt. Det betyr også at kundetallene her er et gulv, ikke en fasit.

Slik er listen laget

Norske selskaper registrerer regnskapsføreren sin som en formell offentlig rolle. Snur man registeret, får man kundeboken til hvert eneste byrå. Bransjemiks, kundetype og kundegeografi er derfor talt opp, ikke oppgitt av byrået selv.

  • Spesialisering er et forholdstall. Byråets andel av en bransje måles mot bransjens andel av hele markedet. 5,0× betyr fem ganger mer av den jobben enn gjennomsnittet. Rangering på kundetall alene ville satt de landsdekkende kjedene øverst på hver eneste side.
  • Kundetall oppgis i sjikt. Et byrås nøyaktige kundetall svinger fra uke til uke og sier lite alene, så listen viser hvilket sjikt byrået ligger i: liten er under 50 registrerte kunder, mellomstor er 50–249, stor er 250 eller flere.
  • Kundetall er et gulv. Bare 31,1 % av selskapene i Nittedal har registrert regnskapsfører i det hele tatt, så den reelle kundeboken kan være større.
  • Bare autoriserte foretak står i listen. Uten godkjenning fra Finanstilsynet er det ikke lov å føre regnskap for andre mot betaling. Gatet fjerner også konserninterne økonomifunksjoner som står oppført som regnskapsfører for sine egne selskaper.
  • Små tall er skjult. Grupper med færre enn 5 kunder vises ikke, så enkeltkundeforhold ikke kan regnes ut baklengs.

Hvor Nittedal-selskaper ellers henter regnskapsfører

86,9 % av selskapene i Nittedal bruker et byrå utenfor kommunen.